Замовити зворотній дзвінок

Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам обовʼязково зателефонуємо!

Замовити дзвінок

Єдиний центр

  • Головна
  • Новини
  • У Польщі набув чинності закон про зниження пенсійного віку

У Польщі набув чинності закон про зниження пенсійного віку

З першого жовтня 2017 року в Польщі набув чинності закон, згідно з яким, передбачається зниження пенсійного віку для чоловіків з 67 до 65, для жінок з 67 до 60. Таким чином уряд скасував пенсійну реформу уряду Дональда Туска, яка була прийнята і увійшла в дію ще в 2012 році.

Польський уряд дає для громадян право вибору – якщо хтось хоче працювати довше, йому ніхто не забороняє. Кожен сам приймає рішення про завершення своєї професійної діяльності, в залежності від розміру пенсії, здоров’я та індивідуальної позиції на ринку праці. Чиновники стверджують, – зниженням пенсійного віку до 60 і 67 років, вони повертають гідний вибір для своїх співвітчизників.

У Польщі стверджують, що Фонд соцзахисту досить таки забезпечений і грошей для майбутніх пенсіонерів вистачить.

Партія Право і Справедливість (PiS) змогла знизити пенсійний вік, чим і виправдала свої передвиборні обіцянки.

Даний закон підтримали 262 депутатів польського сейму, при цьому 149 виступили проти, 19 утрималися.

Беата Шидлов стверджує, що пенсійна реформа, прийнята в 2012 році, змушувала багатьох жителів працювати “практично до смерті”.

Матеуш Моравецький, віце-прем’єр-міністр, міністр розвитку Польщі, заявив, що в 2018 році на зниження пенсійного віку до бюджету додатково заклали 10 млрд. злотих.

Також в березні 2018 року мінімальна пенсія поляків збільшилася на 100 злотих і становила 1000 злотих. Право на мінімальну пенсію в Польщі отримали жінки, у яких не менше 20 років трудового стажу і чоловіки з мінімальним стажем роботи 25 років.

Ваше звернення було успішно надіслано!