Замовити зворотній дзвінок

Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам обовʼязково зателефонуємо!

Замовити дзвінок

Єдиний центр

Що робити, якщо пошуки роботи затягнулися?

Практично кожна людина стикалася з таким явищем, як пошук роботи. Іноді цей процес відбувається в умовах відсутності роботи, а іноді й через її наявність, чи незадовільний рівень оплати або умов праці, а не рідко – і двох причин відразу. Найчастіше, в таких умовах, люди починають впадати в депресію, апатію до всього і істотно знижують свою самооцінку. На те, наскільки швидко знайдеться інша робота, яка буде не тільки подобатися, але і радувати рівнем заробітної плати, впливає не тільки освіта, професійний досвід, грамотно складене резюме або наявність рекомендацій, знайомств і т. д. Ключову роль у всьому цьому наборі грає Ваше ставлення до процесу пошуку гідного заробітку.

Пропонуємо Вам невелику добірку найпоширеніших помилок, які очолили топ причин тривалого пошуку роботи:

  1. Ваші вимоги до вакансії дуже завищені. Якщо Ви шукаєте тільки одну певну позицію (посаду), і Ваші уявлення про те, якою ця робота повинна бути, занадто високі і консервативні, а Ви не бажаєте поступитися або змінити свої погляди, то швидше за все Ваш пошук «роботи мрії» затягнеться на роки або до моменту, поки фінансове становище не змусить братися за все, що пропонують. Саме завищені вимоги до оплати найчастіше є причиною відмови. Роботодавці не бажають платити за результати праці, яких вони ще не бачили. Зарубіжні роботодавці так само скрупульозні в цьому питанні.
  2. Ви переоцінюєте себе. Завищена самооцінка може перешкодити Вам отримати бажану роботу. Оцінюючи Ваші знання і досвід, а також особистісні якості, вкрай згубним є невідповідність заявленим та реальним якостями. Або не претендуйте на роботу, з якою Ви не впораєтеся. Для прикладу: якщо Ви працювали довгий час сантехніком, а подаєте резюме на інженера космічного авіабудування. Також не нехтуйте простішою роботою. Якщо Ви дійсно професіонал в своїй справі, то Вас не можна буде не помітити.
  3. Неправильно оформлене резюме. Нерідко резюме вимагають як для роботи на вітчизняному ринку, так і для роботи за кордоном. Слід пам’ятати, що не потрібно вказувати в резюме абсолютно все, що можна про Вас знати, аж до групи крові і улюбленої страви. Не забувайте про те, що стислість – сестра таланту. Але не робіть резюме малоінформативним. У ньому повинна бути впорядкована, грамотно складена, цінна і актуальна інформація про Ваші уміння і спеціалізацію. До того ж, слід пам’ятати, що роботодавці не захочуть багато читати про Вас в резюме.
  4. Ви розсилаєте одне і те ж резюме на абсолютно різні вакансії. На будь-яку посаду або позицію, будь-який роботодавець шукає хорошого працівника. Якщо Ви відправляєте своє резюме на всілякі вакансії, з надією, що хтось та відгукнеться, то це навряд чи увінчається успіхом. Ще гірше буде, якщо Ви вносите правки в резюме або злегка переробляєте його під іншу вакансію і відправляєте на різні вакансії.
  5. Ви не займаєтеся пошуком, насправді, а просто говорите про це. Важливо розуміти, що Ваше уявлення про щось і реальний стан речей, сильно відрізняються один від одного. Хочете нову роботу – приходьте і беріть її. Зробіть максимум для того, щоб дістати можливість заробітку. Якщо Ви сидите і просто відправляєте мовчазно резюме лише по тим вакансіям, які Вам подобаються, то не дивуйтеся, що Вам навіть не передзвонюють. На солідну посаду з більшим заробітком, потрібні відповідні фахівці. Аналогічна ситуація і з працевлаштуванням за кордоном. Незважаючи на гостру нестачу робочої сили, закордонні роботодавці беруть лише тих, хто працює, а не відбуває час на роботі. Не варто тішити себе марними ілюзіями, що робота сама Вам трапиться. Якщо хочете працювати – покажіть свою зацікавленість в дії.
  6. Ви приховуєте те, що шукаєте роботу. Не приховуйте інформацію про те, що перебуваєте в пошуках роботи. Навіть серед наших клієнтів, трапляється, що люди приходять за рекомендаціями. Деякі люди мають у своєму розпорядженні ту інформацією, яку саме Ви і шукайте. Дана інформація жодним чином не є особливою і ніяк не відіб’ється на Вас.

Те, що Ви не може знайти підходящу для себе роботу, трапляється не саме по собі, а має цілком конкретні причини. І справа зовсім не в тому, що комусь щастить більше, а ось Вам зовсім не щастить.

Справа лише в тому, що комплекс причин, не дозволяє Вам зайняти своє місце. Цілком можливо, що Ви просто шукаєте не там, адже більшість розміщують своє резюме тільки в Інтернеті і тільки по однотипним вакансіям. Але ж є чимало інших можливостей і цілком вищих рівнів оплати праці. Для цього, іноді, потрібно зробити лише одне – спробувати подзвонити, написати, або ж і зовсім приїхати, щоб запустити процес Власного працевлаштування.

Ваше звернення було успішно надіслано!