Замовити зворотній дзвінок

Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам обовʼязково зателефонуємо!

Замовити дзвінок

Єдиний центр

  • Головна
  • Новини
  • Рівень безробіття в Україні у 2019 році. Офіційна і реальна ситуація

Рівень безробіття в Україні у 2019 році. Офіційна і реальна ситуація

Вивчаючи будь-яке питання, завжди можна зіткнутися з правдою, неправдою і статистикою. При цьому, статистика ґрунтується частково на правдивих і неправдивих вхідних даних, при самому формуванні статистичних показників. Формуючи будь-які статистичні дані, динаміка самих даних не завжди точно може відобразити достовірну ситуацію, а також завжди будуть аспекти, які не були враховані при формуванні статистики. Саме про них ми сьогодні і розповімо…

Станом на початок 2019 року, в Україні офіційно було зареєстровано 287 тис. безробітних.  Якщо порівнювати з показниками кінця 2018 року, то це на 2% менше, ніж було раніше. А на початку 2018 року, ситуація і зовсім була плачевною – 378 тис. безробітних. До того ж, безробітні становили 1,1% від усього працездатного населення країни. Можна сміливо сказати, що тенденція з працевлаштуванням в Україні значно покращилася, але…

Держстат не враховує дуже багато реальних даних, які реально присутні на ринку праці України. Судячи за вищевказаним даними, в Україні цілком прийнятний рівень безробіття, який присутній в будь-якій країні. Однак, фахівці з економіки вважають, що реальні дані по безробіттю і офіційні, значно відрізняються.

Статистику складає облік даних, які надають центри зайнятості, а в них перебувають на обліку далеко не всі ті, хто шукає роботу. Причини цьому можуть бути самі різні – або мізерні виплати, які і близько не можуть зрівнятися з зарплатами, особливо, якщо зарплата частково виплачувалася в конверті, або ж деякі не можуть подолати моральний аспект визнати, що вони тепер потребують заробіток, оскільки раніше займали керівні  посади в престижних організаціях. Також ні для кого ж не секрет, що в центрах зайнятості діє внутрішня директива – будь-якими шляхами скоротити кількість офіційних безробітних, чим і викликані складнощі стати на облік в центр зайнятості, або ж і зовсім дочекатися першої виплати. Безумовно, це покращує відразу два показники для держави, економіка якої руйнується, але зате статистика яка гарна. Рівень безробітних скоротився, а разом з ним і рівень виплат по цьому самому безробіттю. Ось тільки державна статистика не розповідає і тим більше не враховує той факт, що з України вже виїхали на постійне місце проживання понад 7 млн. громадян.

Слід також зазначити, що є випадки, коли на обліку стоять і ті, хто працевлаштований, але неофіційно. Сумнівні вигоди, якщо враховувати всі вимоги вищезгаданої директиви, коли в разі отримання статусу безробітного, в центрі зайнятості потрібно ледь не проживати, але все ж є люди, які отримують і допомогу, і зарплату, а значить офіційні цифри не можуть відповідати дійсності.

Аналізуючи сайти для пошуку роботи, а також електронні дошки оголошень і вакансії від центрів зайнятості, нам вдалося зібрати дані по стану справ на ринку працевлаштування, які більш-менш відповідають дійсності.

Найпопулярнішою на сьогодні залишається сфера IT. Програмісти різних рівнів спеціалізації заробляють від 6 тис. до 70 тис. грн., на місяць. Найнижчий рівень зарплат припадає на позиції обслуговуючого персоналу або вакансії, які не потребують спеціальної технічної освіти. До таких позицій відносяться прибиральники, оператори колл-центрів, адміністратори (ресепшн), а також спеціальності, які вимагають спецпідготовки: продавець, офіс-менеджер, секретар, молодший медичний персонал, касир-операціоніст.

Унаслідок масової міграції робочої сили в більш прибуткові сфери, деякі спеціальності через безліч економічних факторів залишаються менш затребуваними, а відповідно не просто з мінімальним доходом, а й зовсім без потреби в даній спеціальності.  До таких відносяться технічні, інженерні та будівельні спеціальності.

На щастя багатьох людей, які з огляду на вікові обмеження, чи інших причин, вже не здатні швидко перекваліфікуватися під більш прибуткову сферу діяльності, щоб претендувати на високооплачувану позицію, залишається можливість бути затребуваним в країнах Європи, де чималий попит на робочі спеціальності, при цьому – оплата  праці іноді досягає значно більших показників, ніж оплата високооплачуваних позицій в Україні.

 Саме такі вакансії ми пропонуємо для тих, хто бажає знайти своє призначення і мати гідний заробіток, не погоджуючись на компроміси.

Ваше звернення було успішно надіслано!