Замовити зворотній дзвінок

Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам обовʼязково зателефонуємо!

Замовити дзвінок

Єдиний центр

Риба шукає, де глибше, а людина – де краще

Епопея на рахунок дискусій з питання виїзду українців за кордон або ж заробітків в зарубіжних країнах досі є актуальною і, напевно, не вщухала з початку дев’яностих років минулого століття. Безумовно, в будь-якому питанні є, як позитивні, так і негативні явища. І рідко буває так, щоб позитивних і негативних явищ було порівну. У даній ситуації, швидше за все, негативних факторів набагато більше, ніж позитивних.

З позитивних, як би це не сумно звучало, можна виділити тільки одне – заробітчани привозять в рідну країну валюту. Як відомо, золотовалютний фонд визначає капіталізацію країни в цілому. І якщо, в основному, грошові кошти з країни за всю історію її існування, тільки вивозили, то в даному випадку це безумовно позитивний фактор. За січень-грудень 2019 року в Україну надійшло приватних валютних переказів на суму близько 12,0 млрд. доларів, що в багато разів більше, ніж всі закордонні інвестиції, які прийшли в Україну за той же період. Заробітчани отримують за кордоном більше 6% ВВП України і вже давно впливають на курс гривні. Однак, на цьому все…

Негативних явищ куди більше, варто їх лише перерахувати, і вже настає депресія, що доводиться жити в таких умовах. Фонове безробіття… Незважаючи на те, що кілька мільйонів українців виїхали на ПМП за кордон, рівень безробіття не впав, адже з одного боку кандидатів повинно стати менше, проте рівень безробіття в Україні такий як і раніше. Країна, яка не має достатньої кількості робочих місць для громадян, не виробляє нічого, а лише споживає, що переводить всіх на ринок збуту. Так само ми втрачаємо людський капітал та інтелектуальний ресурс. Не дарма Україна визнана найбіднішою країною Європи.

Часто, вступаючи в спір, добре працювати за кордоном, чи погано, люди оперують лише доводами з власних переконань, а цифрами мало хто орудує. І це не дивно – мало хто точно знає, скільки на даний момент населення проживає в Україні. Чому перепис населення не проводять вже більше 15 років? 15% населення України перебуває на заробітках за кордоном, а в період сезонних робіт, цей показник зростає до 25% – чверть України або кожен четвертий громадянин країни. Для простого порівняння, це більше, ніж населення Ірландії.

Згідно з даними Євростату в 2019 році 661 тис. громадян України отримали посвідку на проживання в ЄС. При цьому 580 тис. громадян України отримали посвідку на проживання з метою роботи в ЄС, близько 23 тис. громадян України отримали посвідку на проживання з метою навчання у ЄС і решта по сімейним обставинам. Дуже часто говорять, що українські гастарбайтери заберуть свої сім’ї, і в результаті всі поїдуть до ЄС. Насправді заробітчани рідко привозять свої сім’ї в ЄС, так як проживання в ЄС дорожче, ніж в Україні, і не всі заробітчани багато заробляють по нормам рівня життя країн Європи. Тому велика частина українських гастарбайтерів працює в ЄС, а гроші перераховує сім’ям в Україну. Так вигідніше. Тому що 1000 євро в Україні – це гроші, а 1000 євро в ЄС – це дрібниця.

 У 2019 році за кордоном працювало понад 4,8 млн. українців.  А в цілому в процесі заробітків за кордоном щорічно беруть участь в середньому від 7 до 9 млн українців. Найбільшу кількість вакансій для українців на сьогодні пропонує Чехія і Польща. Також, оплата праці аналогічно одна з найвищих в залежності від запропонованих позицій.

 Не чекайте поліпшень, робіть своє життя краще вже сьогодні, заробляючи більше. Ми пропонуємо не тільки додатковий заробіток за кордоном, але і основний, який дозволяє середньостатистичному українцеві, жити краще.

 

Ваше звернення було успішно надіслано!