Замовити зворотній дзвінок

Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам обовʼязково зателефонуємо!

Замовити дзвінок

Єдиний центр

  • Головна
  • Новини
  • На ринку України спостерігається дефіцит фахівців. Що стало причиною – міграція робочої сили чи недостатньо хороша професійна підготовка?

На ринку України спостерігається дефіцит фахівців. Що стало причиною – міграція робочої сили чи недостатньо хороша професійна підготовка?

Протягом 2018-2019 років, в Україні стала гостро відчуватися потреба в кадрових ресурсах на самі різні позиції різних сфер діяльності. За ці роки, одними з найбільш затребуваних професій в Україні були менеджери з продажу, бухгалтери, робітники на виробництво, водії, працівники складів. За останні роки, стали більш затребувані представники робочих спеціальностей. ТОП-10 очолюють спеціальності, які не пов’язані з роботою в офісі і сферою обслуговування.

Якщо раніше більше були затребувані сфери обслуговування (готелі, ресторани, кафе, салони тощо), то зараз на ринку праці ситуація змінилася на користь робочих спеціальностей, спрямованих на інженерію, виробництво, будівництво. При цьому роботодавець готовий брати молодь без досвіду роботи та навчати молодий персонал.

Безліч роботодавців стверджують, що нині щоб знайти працівника, доводиться місяцями перебирати кандидатів. І справа зовсім не в тому, що вимоги роботодавців сильно завищені. На просту роботу водія або комірника, немає охочих, чи профпридатних кандидатів.

Більшість молодих кандидатів, приходячи після навчального закладу влаштовуватися на роботу, створюють не найкраще враження на роботодавця. Нерідко самі ж кандидати стверджують, що в навчальних закладах вони або не навчалися, або їх не вчили, та пізнавати і навчатися вони будуть відразу в ході виконання робочих обов’язків. Відповідно, роботодавець не стане створювати комусь досвід, ціною свого бізнесу і тим більше не стане нічого випробовувати на своїх клієнтах.

На сьогоднішній день, вимоги роботодавців до безлічі претендентів на різні позиції істотно знизилися. Якщо раніше у вимогах були вузькоспеціалізовані напрямки, то зараз для того, щоб потрапити у велику компанію, достатньо мати бажання працювати, розвиватися, та вчасно виконувати свої обов’язки. 

У зв’язку з масовою міграцією робочої сили, а також «витоком мізків» за кордон, претенденти, які приходять влаштовуватися на роботу, починають користуватися ситуацією і висувають надто високі вимоги до своєї посади. І мова йде далеко не про більш високу оплату праці. Багато претендентів стали вимагати плаваючий графік роботи, неповний робочий день, і прив’язку до фіксованої ставки незалежно від кількості відпрацьованих днів або годин. Простими словами, співробітник може нічого не робити, не вийти на роботу, але зарплату він повинен отримати. Безліч представників середнього і малого бізнесу просто не здатні дозволяти собі такі витрати, і продовжують шукати далі.

У дитинстві багатьох з нас лякали, що якщо не будеш вчитися, то станеш двірником, чи прибиральником. Парадокс ситуації, але саме двірника або прибиральника, на сьогоднішній день, досить складно знайти. Представники цих спеціальностей або дуже неблагополучні і зловживають спиртними напоями, що в корені не задовольняє роботодавців, з причини того, що робота не виконується, а після отримання оплати праці, працівник пропадає тижнями, або висуває необґрунтовані вимоги для виконання своєї роботи.

Сумна ситуація і з рівнем освіти. Якщо раніше при працевлаштуванні цікавилися дипломом, то зараз – це навіть не є вимогою, і навіть не є предметом інтересу роботодавця. Скрізь є випробувальний термін, і навіть якщо працівник не має освіти, але вміє робити цю роботу, він отримає бажану посаду за фактом випробувального терміну, на якому і буде помітно всі здібності кандидата. Причиною такого явища стала проблема сфери освіти, коли предмети більше нагадують нормативи з фізкультури, ніж практичну базу знань. При вищих навчальних закладах практично вже не практикують отриманих базових знань. Основою закріплення будь-якого матеріалу є практика, від якої, на жаль, безліч ВНЗ на сьогоднішній день просто відмовилися.

Вимоги претендентів на роботу та роботодавців дійсно не збігаються. Все тому, що рівень життя в Україні значно нижче закордонного, а спробувавши працювати за кордоном, кандидати вимагають на вітчизняному ринку закордонного рівня зарплат, але забувають при цьому про зарубіжні рівні вимог до працівника. Аналогічна ситуація і з боку роботодавця – іноді зустрічаються вимоги працювати з закордонним ринком і знати англійську мову, але зарплати пропонують рівня України.

Ваше звернення було успішно надіслано!