Замовити зворотній дзвінок

Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам обовʼязково зателефонуємо!

Замовити дзвінок

Єдиний центр

Плюси та мінуси сезонних заробітків за кордоном

В основному, всі вакансії про працевлаштування за кордоном, можна розділити на дві групи – сезонні роботи, і на постійній основі, під якими мається на увазі фіксований період часу. Вакансії на сезонну роботу привертають увагу саме своєю оплатою праці. Вона трохи вище, ніж у вакансіях, в яких необхідно мати кваліфікацію або ж працюючи стабільно і довго, мати менший заробіток. Сезонні роботи часто залучають або студентів, або людей у віці, у яких немає прив’язки до сім’ї і дітей. 

Сезонна робота є не поганим варіантом для того, щоб за короткий термін заробити чимало грошей і повернуться на батьківщину. Це цілком непоганий варіант для тих, хто не має постійної стабільної роботи, або ж має в рідній країні мінливий дохід. Однак, у всього є дві сторони, як позитивна, так і негативна. Пропонуємо Вам короткий перелік основних позитивних і негативних сторін сезонних заробітків за кордоном.

До позитивних явищ можна віднести наступне:

– Сезонна робота дає можливість попрактикуватися або ж покращити свій рівень знання іноземної мови, при цьому в більшості вакансій відсутній пункт про обов’язкове знання мови хоча б на початковому рівні, оскільки примітивність роботи не вимагає постійної комунікації з співробітником, але за рахунок елементарного спілкування, рівень знання мови все ж можна підвищити. 

– Для тих, хто не був за кордоном або ж не був у різних країнах, це хороша можливість відвідати різні країни світу. У різних країнах, в різний час року, різна сезонна робота. Наприклад: в літній період часто шукають персонал на туристичні курорти. При цьому, в зимовий час гірськолижні курорти шукають працівників від аніматорів до різноробочих або помічників адміністративному персоналу (адміністратор, кухар, офіціант тощо). Найбільше вакансій по збиранню врожаю – фрукти і овочі. При цьому подібні вакансії присутні цілий рік. Як відомо – цитрусові в південних країнах дозрівають в той час, коли у нас зима. Найпопулярнішими вакансіями є пропозиції зі збору полуниці, малини, чорної і червоної смородини, яблук. Це саме популярне, що пропонують в країнах Європи. 

– Швидко і за короткий період заробити грошей. З урахуванням того, що більшість сезонних вакансій пов’язані більше з продуктами харчування, ніж з послугами, то в таких галузях потрібна швидкість, щоб швидко прибрати урожай. Тому на сезонних роботах часто є норми виконуваної роботи, що передбачає підвищену оплату праці. 

– Отримання додаткового досвіду і навичок. Нерідко, сезонна робота випадає людям, які не мають схожої профільної діяльності маючи роботу у себе на батьківщині. Наприклад: будівельники часто не мають роботи взимку. Вирушаючи на збирання врожаю, є можливість отримати додатковий досвід і навички в нових спеціальностях.

– Дану роботу не доводиться довго шукати. Майже круглий рік є повно вакансій на сезонні заробітки. Дуже багато гарячих вакансій. По можливості можна виконувати більше необхідної норми і отримувати більше грошей за виконану роботу. 

До негативних явищ можна віднести наступне:

– Основним і, мабуть, головним мінусом, є нелегка фізична праця. В умовах підвищеної інтенсивності, практично не вистачає часу на проміжний відпочинок. 

– Мінливість роботодавця. Часто сезонні заробітки бувають дуже короткими, і часта зміна роботодавця несприятливо позначається на моральному стані. 

– В пошуку сезонного заробітку, за умови непостійного, перевіреного агентства з працевлаштування за кордоном, дуже великий ризик потрапити на шахраїв. В деяких випадках навіть досвідчені заробітчани потрапляють у пастку, коли спокушаються на високу ставку по оплаті.

Не варто вважати сезонну роботу чимось несерйозним, що підходить лише студентам або некваліфікованим працівникам, яким не знайшлося роботи в рідній країні. Сезонну роботу цілком можна розглядати, як нову або додаткову можливість, а також спосіб одержання нового досвіду або старту для перекваліфікації.

 

Ваше звернення було успішно надіслано!