Замовити зворотній дзвінок

Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам обовʼязково зателефонуємо!

Замовити дзвінок

Єдиний центр

Ментальність підходу до умов праці

Вже кілька століть існує прислів’я, що «Незамінних працівників немає…». Багато трактують його, переважно, на свій лад, але мало хто знає, що основоположниками цього прислів’я, стали самі працівники, які в міру своїх амбіцій, змусили це висловлювання «працювати» проти самих себе.

У цій статті мова піде про роботодавців, як зарубіжних, так і вітчизняних. Для початку, коротко поглянемо на більшість сучасних працівників, які яскраво уособлюють принцип «Парето» (20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату), тільки в даному випадку 20% співробітників в будь-якій організації дійсно незамінні і складають основну рушійну силу компанії, а решта 80%, будемо говорити прямо – фактори неефективності. Якщо Вас вже обурює це висловлювання, значить Ви вже належите до тих же таки 80%. Так само слід зазначити, що всі істини завжди викликають відторгнення, оскільки вони суттєво впливають на наше сприйняття світу, а також руйнують нашу зону комфорту, коли не має значення чи правильно ми мислимо, зате всі уявлення і роздуми зручно проходять компіляцію. Для прикладу, можна згадати історію з тим, що земля обертається. Ствердження італійського фізика і астронома Галілео Галілея, який свого часу просто знищувало уявлення про всесвіт, змушувало всіх інших заперечувати таку теорію.

Якщо у Вас вже є досвід роботи, то Ви, напевно, погодитеся з тим, що більшість (відсотків 80) Ваших колег просто отримують зарплату, а не заробляють її. При цьому, якщо і щось роблять, то на 20% з 100, а іноді деякі і зовсім вважають, що їм вже повинні зарплату тільки за те, що вони просто прийшли на роботу, але ще нічого не встигли зробити. А тепер просто уявіть, що Ви є роботодавцем, і Вам необхідно не просто найняти фахівця, а ще й перетворити результати його праці в продукт або послугу. Якщо вважаєте, що це не складно, то чому до цих пір ще цього не зробили? Відповідь проста – ринок праці переповнений кандидатами, які хочуть всього і відразу, а отримують нічого і поступово. Не будемо заглиблюватися в причинно-спадкові зв’язки і з’ясовувати, чому так відбувається, адже не потрібно бути професором, щоб розуміти, що все починається з народження – самі батьки, не маючи належного рівня знань, не можуть в більшості випадків, нічого своїй дитині передати. Більшість «осередків суспільства» не мають моральних цінностей, щоб прищеплювати їх новому поколінню. Решта ж – втілюють в своїх дітях свої нездійснені мрії або ж і зовсім керуються чужими прикладами. Ми вирощуємо «принцес» і «нарцисів» в країні, де 7 з 40 мільйонів населення заробляють на життя працюючи за кордоном. Де ніхто не хоче починати зміни з себе, але вимагає їх від інших. Фіналізує цей весь вінець система освіти і беззаконня. У підсумку, Ви отримуєте кандидата, який не хоче працювати, але хоче зарплату.

Навіть в задовільних умовах праці, з плином часу, всі хочуть більшого. Працюючи за кордоном, спершу обирають вакансію, щоб платили багато, а лише потім, пізнаючи все в порівнянні, віддають перевагу кращим умовам. Але навіть при цьому, знову переключаються на пошук більш високооплачуваної роботи, але з такими ж умовами. Цьому явищу сприяє ще і той факт, що на вітчизняному ринку праці люди працювали на солідних посадах, а за кордоном на великі гроші доводиться працювати на одній з найпростіших спеціальностей, не рахуючи вакансій, куди проводиться суворий відбір з безліччю вимог. Для прикладу: Ви хочете працювати хірургом. Професія престижна, затребувана і добре оплачується, але – освіта не дозволяє, тому доведеться задовольнятися принципом – хто на кого вчився.

У будь-якому випадку, щоб заробляти, треба мати бажання заробляти. Безумовно, суто задовольняючись одними грошима все одно не прожити, але не варто також забувати і про те, що у Вас просто не вистачить сил все життя працювати там, де Вам не подобається. А оскільки ментальність змушує завжди шукати винних серед кого завгодно, крім себе самих, в більшості випадків працівник просто шукає привід для дій, знаходячи виправдання, або ж привід для бездіяльності, боячись покинути зону комфорту.

Пам’ятайте, немає професій, які не можуть прогодувати свого володаря, але є власники професій, які не бажають нею скористатися. Якщо Ви бажаєте заробляти, але Ви обмежені в пошуку можливого застосування Ваших навичок – звертайтеся до фахівців «Єдиний Центр», і ми зможемо подбати про те, щоб Ваша праця оплачувалася гідно.

Ваше звернення було успішно надіслано!