Замовити зворотній дзвінок

Надішліть нам свій номер телефону і ми Вам обовʼязково зателефонуємо!

Замовити дзвінок

Єдиний центр

  • Головна
  • Новини
  • Європейські роботодавці сприяли зростанню зарплат в Україні

Європейські роботодавці сприяли зростанню зарплат в Україні

Ні для кого вже не секрет, що українців в Європі вже не сотні тисяч, а мільйони. Раніше ми вже розповідали, що поїхати жити за кордон і поїхати заробити грошей, це дуже різні за зусиллям можливості. Якщо заробляти в Європі тисячу євро, і витрачати їх в Україні, то це однозначно відчутно. Іноді навіть здається, що тисячі євро для 2019 року цілком вистачає на місяць для непоганого життя в Україні. Але для того, щоб жити в будь-якій країні Євросоюзу, цих коштів не вистачить. Тому поїхати заробити і повернуться на батьківщину, стало куди більш перспективним, ніж виживати, а не жити у рідній країні.

Більшість європейських країн суворо контролюють в’їзд і виїзд іноземних громадян. Найменше порушення строків перебування або ж проблеми з законом країни, в якій Ви знаходитесь, і швидше за все на територію Євросоюзу Ви дуже довго не зможете потрапити. Українців не так приваблює життя в Європі, як зарплати європейського рівня, які вже давно вирвалися настільки вперед, що Україна в зв’язку з застоєм по безлічі причин, стала найбіднішою країною Європи.

З початку 2019-го року, вітчизняні роботодавці стали пропонувати стартові позиції з окладом на 20% вище, порівняно з початком 2018. Однозначно, це далеко не ті зарплати, що в Європі чи той рівень заробітку, який би сприяв тому, щоб перестати думати про роботу за кордоном. Але саме закордонні роботодавці все активніше підштовхують українські компанії піднімати рівень заробітних плат.

Парадокс, але закордонні компанії вплинули на ринок праці України краще, ніж сам уряд країни, при цьому навіть не намагаючись вплинути на цей самий ринок. Таке явище цілком природне. Люди завжди будуть йти туди, де за аналогічне виконання роботи платять більше. Наприклад, якщо взяти Німеччину, яка почала змінювати своє законодавство для того, щоб наймати іноземців та українців в тому числі, на більш низьку оплату праці, порівняно з німецькими зарплатами, але порівняно з українськими – в рази більше. У цій країні  дефіцит робочої сили становить близько 2 млн робочих місць. У Східній Німеччині середня заробітна плата становить близько 2,7 тис. євро, а в Західній – 3,3 тис. євро.

За прогнозами, влада Німеччини піде шляхом лібералізації вхідного порога на ринок праці, від чого в першу чергу постраждає сусідня Польща, оскільки багато українців поїдуть заробляти не тисячу євро до Польщі, а дві тисячі – в Німеччину. Те ж саме нині зробила і Чехія – підняла квоти заробітної плати для українських заробітчан.

Запуск безвізового режиму Україна-ЄС сприяв моментальному зростанню зарплат на 50-70%. На даний момент дозріває новий етап такого феномену, але навіть якщо він і прийде, рівень зарплат в Україні все одно залишиться вкрай низьким у порівнянні з європейською оплатою праці.

Не чекайте завтрашнього поліпшення. Живіть тут і зараз, і нехай життя буде гідним для Вас, тоді воно буде гідним і для Вашої родини.

Ваше звернення було успішно надіслано!